AVATUD: T-L 10-16,  E-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Telefon: +372 5521 331

Toitlustus Avinurme Elulaadikeskuses

Elulaadikeskuse köök toetub kohalikule, traditsioonilisele toidule ja on mahesuundumisega.Toitude valmistamisel ja pakkumisel lähtume piirkonna köögitraditsioonidest, mida on mõjutanud paiknemine kesk Alutaguse suurmetsi, Avijõgi ja Peipsi lähedus. Nii on lisaks aiasaadustele toidulaual suur osatähtsus metsaandidel ja ulukilihal ning Peipsi kalal. Kasutame palju kohalikku toorainet ja jahutatud liha.

Külastajatel on võimalik tellida mahetoitu ja toitumiseripära arvestavaid eritoite ( tsöliaakia, laktoositalumatus jm korral).

 

Kõik toidud ja küpsetised valmivad tellimuste alusel elulaadikeskuse oma köögis, mis on tervisekaitseameti poolt tunnustatud ja professionaalide hinnanguil 50 km raadiuses parima varustatusega köök piirkonnas. Lisaks kaasaegsele tehnikale on köögis ka traditsiooniline leivaahi, mis võimaldab valmistada ka ehtsat talutoitu ja -leiba.

 

Toitude juurde pakume Elulaadikeskuse maheleiba ja ürdivõid. Toitude serveerimisel lähtume metsakülade perenaiste iidsetest tõekspidamisest- kõik külalised on oodatud ja neid kostitatakse südamest ja kaunilt kaetud laua taga.

Toiduvaliku lihtsustamiseks oleme pannud kokku erinevad menüüvalikud, mille hulgast lihtne külastajatel oma menüüeelistus valida. Soovi korral on alati võimalus koostada paketist erinev menüü vastavalt tellija soovidele.

9 põhjust, miks külastada Avinurme Elulaadikeskust

Paiknemine kesk Alutaguse suurmetsi on Avinurmest läbi aegade teinud eraldatud paikkonna. Soine põllumaa ning pikad suurvee perioodid, mille tõttu olid teed üleujutatud ning ligipääs Avinurmele piiratud, sundisid avinurmikuid otsima traditsioonilisest talupidamisest ja põllutööst teistlaadseid elatusallikaid ning ümbruskonna metsarikkus juhatas nad puutöö juurde.

Loe edasi...

PUU TÖÖ MEISTRID AD 1786