AVATUD: T-L 10-16,  E-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Telefon: +372 5521 331

Avinurme Elulaadikeskus

Meie puu-ja käsitöökeskuses on avatud käsitööpood, võimalik osaleda töötubades, külastada muuseumit ja ettetellimisel kinnitada keha maitsvate toitudega. Toitude tegemisel on märksõnadeks: traditsiooniline, hooajaline ja mahe.
Muuseumis on üleval kaks ekspositsiooni: piirkonna kultuurilugu tutvustav „Puust sündinud elu" ja Alutaguse metsa väljapanek "Jaht kui elulaad".

Hea teada meist- Oodatud on grupid kellel oleme välja töötanud 1-3 tunnised programmid ja grupimenüüd.

 

 Avinurme Elulaadikeskuses on suurepärane võimalus mõistmaks Avinurme piirkonna käsitöö eripära ning selle rolli unikaalse puitkäsitöö kultuuri arengus.

  • Tutvu Avinurme Elulaadikeskuse muuseumi ekspositsiooniga “Metsast sündinud elu” kohalikku elulaadi põhjalikult uurinud giidi juhendamisel.
  • Valmista ise traditsiooniline laastukorv, õpi maalimist laastule või puupärlitele või trühvlite valmistamist Avinurme Elulaadikeskuses.
  • Naudi lõunaks maitsvat kohalikel traditsioonidel põhinevat einet.

   

 

Ööbimine

 

9 põhjust, miks külastada Avinurme Elulaadikeskust

Paiknemine kesk Alutaguse suurmetsi on Avinurmest läbi aegade teinud eraldatud paikkonna. Soine põllumaa ning pikad suurvee perioodid, mille tõttu olid teed üleujutatud ning ligipääs Avinurmele piiratud, sundisid avinurmikuid otsima traditsioonilisest talupidamisest ja põllutööst teistlaadseid elatusallikaid ning ümbruskonna metsarikkus juhatas nad puutöö juurde.

Loe edasi...

PUU TÖÖ MEISTRID AD 1786