AVATUD: T-L 10-16,  E-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Telefon: +372 5521 331

Õppeprogramm: elulaad kooskõlas loodusega

 

Elulaad, mis on kooskõlas loodusega

Sihtrühmad: põhikooli I aste, põhikooli III aste (8 kl)

Kestvus: 2,5 h

 

Õppeprogramm käsitleb metsakülade elustiili, mis on läbi aegade olnud loodusega kooskõlas. Samuti tutvustab, kuidas loodus mõjutab inimeste elulaadi ja inimene looduses elavate liikide elulaadi.

Õppeprogramm koosneb 3st põhiosast.

Tegevused:

  • Õppeprogramm „Putukate elulaad“

Tutvustab erinevaid putukaid, nende elupaiku, kuidas nad on mõjutanud inimeste elulaadi ja kuidas inimesed on mõjutanud nende elulaadi. Programmi käigus tutvutakse  2013 aastal KIK-i rahastusel valminud putukate ekspositsiooniga.

  • Õpituba „Puust sündinud elu“tutvustab lastele, mida erinevatest puudest käsitöömeistrid valmistavad ja miks just nendest puuliikidest. Uuritakse erinevate puutükkide mustreid läbi binokulaaride. Mis infot see meile puu kohta annab?  Lisaks õpetatakse lihtsamaid puutöö võtteid.
    • Ekspositsiooni „Jaht, kui elulaad“ käsitlus tutvustab metsloomi, nende eluviisi ning põhilist elupaika ehk metsa. Räägime sellest, kuidas jaht on mõjutanud imetajate elulaadi ja kuidas ulukid on mõjutanud inimeste elulaadi. Multimeedia programm annab võimaluse tutvuda ulukite eluga ning saada aru, kuidas avinurmikud on jahist sõltunud.

 

Grupi suurus: maksimaalselt kuni 12 õpilast + 1 õpetaja

Hind: 184.00 eurot/ 1 grupp

 

 

Korraga saame vastu võtta maksimaalselt 4 gruppi ehk 48 õpilast.

Suured grupid jagatakse kuni 12 liikmelisteks rühmadeks (+õpetaja). Rühmadel toimuvad tegevused paralleelselt. Õppeprogramm viiakse läbi Alutaguse Matkaklubi ja Avinurme Elulaadikeskuse koostöös.

 

9 põhjust, miks külastada Avinurme Elulaadikeskust

Paiknemine kesk Alutaguse suurmetsi on Avinurmest läbi aegade teinud eraldatud paikkonna. Soine põllumaa ning pikad suurvee perioodid, mille tõttu olid teed üleujutatud ning ligipääs Avinurmele piiratud, sundisid avinurmikuid otsima traditsioonilisest talupidamisest ja põllutööst teistlaadseid elatusallikaid ning ümbruskonna metsarikkus juhatas nad puutöö juurde.

Loe edasi...

PUU TÖÖ MEISTRID AD 1786