AVATUD: T-L 10-16,  E-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Telefon: +372 5521 331

9 põhjust, miks külastada Avinurme Elulaadikeskust

Tule tutvu ainulaadse puutöökultuuriga, mille kohta on tehtud ettepanek UNESCO kultuuripärandisse kandmiseks.

Puutöömeistrid aastast 1786 on andnud põlvest põlve edasi oma oskusi ja traditsioone, mida tutvustatakse Elulaadikeskuse muuseumiekspositsioonis.

Tänapäevalgi jätkavad meistrid esivanematelt päritud oskuste kasutamist valmistades pütikäsitöötooteid, millest parima valiku on Elulaadikeskus oma poodi kogunud.

Töötubades õpetavad meistrid Avinurme traditsiooniliste käsitöötoodete valmistamist.

Kohaliku toidu ja ulukiköögi parimat valikut pakutakse nii grupilõunana kui ka peomenüüs.

Põnevad üritused alates leivanädalast ja lõpetades Jõulubasaari ning Kevadmättaga annavad ikka ja jälle põhjuse Elulaadikeskusesse pöörduda.

Juhatame ringkäigule Avinurme kõige hinnatumate meistrite tegevusega tutvuma kohalikku elu-olu tundva giidi juhendamisel.

Meie koolitundides ärkavad ellu Alutaguse põlismetsade looduse ja loomade ning veekogude saladused.

Elulaadikeskus on Virumaa suurematest keskustest Rakverest ja Jõhvist vaid pisut üle poole tunni autosõidu kaugusel.

 

Kohtumiseni!

 

 

Avinurme Elulaadikeskuse leiad Avinurme peatänava ääres aadressil Võidu 2 ning keskus on avatud T-L, muul ajal ettetellimisel, lisainfo telefonil 552 1331 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

9 põhjust, miks külastada Avinurme Elulaadikeskust

Paiknemine kesk Alutaguse suurmetsi on Avinurmest läbi aegade teinud eraldatud paikkonna. Soine põllumaa ning pikad suurvee perioodid, mille tõttu olid teed üleujutatud ning ligipääs Avinurmele piiratud, sundisid avinurmikuid otsima traditsioonilisest talupidamisest ja põllutööst teistlaadseid elatusallikaid ning ümbruskonna metsarikkus juhatas nad puutöö juurde.

Loe edasi...

PUU TÖÖ MEISTRID AD 1786