AVATUD: T-L 10-16,  E-post:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Telefon: +372 5521 331

Muuseumi külastus

Täiskasvanule 2€

Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele 1€

Sooduspilet pensionärile 1.50€

Eelkooliealised tasuta

Giiditeenus grupile 15€

Avinurme elanikele tasuta

 

Õpitoad gruppidele:

Laastukorvi punumine 4,20€/inimene

Laastule maalimine (tarbeeseme kaunistamine) 4,50€/inimene

Puupärlite maalimine 3,50€/inimene

Trühvlite valmistamine (kuni 12 osalejat) 42€/grupp

Tekstiilitrükk (kuni 12 osalejat) 4,50€/inimene

Töötubade kestus 1,5h

 

Tutvustus

Avinurme Elulaadikeskuses asuv muuseumi ekspositsioon annab külastajale ülevaate Avinurmest kui Eesti puutöökeskusest läbi sajandite.

Püsiekspositsioonis “Puust sündinud elu” näidatakse ülevaadet toodetest, mida siinsed käsitöömeistrid erinevatel aegadel ja eri riigikordade ajal valmistanud on. Nii on välja pandud tünnid, pütid, korvid, puidust toidunõud, mööbel, katuselaastud aga ka kohapeal käsitsi valmistatud reed ja puidust suusad ning isegi tööpingid ja palju muud põnevat. Tutvustatakse, kuidas avinurmikud on olnud seotud endise Lutheri mööblivabrikuga.

Ekspositsioon “Jaht kui elulaad” tutvustab metsloomi ja nende eluviisi, välja on pandud metsloomade topised ning multimeedia programm annab võimaluse tutvuda ulukite eluga ning saada aru, kuidas avinurmikud on jahist sõltunud.

Avinurme Elulaadikeskuses paikneva muuseumi kogudele pandi alus Avinurme kooli koduloonurgana eelmise sajandi kuuekümnendatel aastatel. 1990. aastal avati laulva revolutsiooni entusiasmi ja rahva ühistööna muuseumi väljapanekud vanas pastoraadis, millest tänaseks päevaks on loodud Avinurme Elulaadikeskus.

 

9 põhjust, miks külastada Avinurme Elulaadikeskust

Paiknemine kesk Alutaguse suurmetsi on Avinurmest läbi aegade teinud eraldatud paikkonna. Soine põllumaa ning pikad suurvee perioodid, mille tõttu olid teed üleujutatud ning ligipääs Avinurmele piiratud, sundisid avinurmikuid otsima traditsioonilisest talupidamisest ja põllutööst teistlaadseid elatusallikaid ning ümbruskonna metsarikkus juhatas nad puutöö juurde.

Read more...

Koolitused & üritused (2)

Elulaadikeskuse kohvik

05 Sep 13

Avinurme Elulaadikeskuse kohvik töötab veel 13.septembrini kella 11.00-15.00ni.

Ootame Teid kõiki veel sööma ja soovime Teile ilusat sügiskuu algust!

Omanäoline mänguväljak kirikupargis

24 Aug 13

Ootame kõiki kirikupargis äsja valminud mänguväljakut kaema!

PUU TÖÖ MEISTRID AD 1786